ترندهای آرایشی در سال 2023

Trendhunter: شیوع کرونا تأثیر قابل‌توجهی روی تمایلات و رفتارهای مصرف‌کننده در خصوص مراقبت از پوست و آرایش داشته است که همراه با ترندهای شبکه‌های اجتماعی، پوشیدن ماسک و تمرکز بیشتر روی سلامت پوست به جای آرایش، مصرف‌کنندگان را ترغیب کرده به سمت محصولاتی بروند که سبک باشند و یک زیبایی نامحسوس و زیرکانه به آنها بدهند. ازآن‌جایی‌که رفتار و عادت‌های زمان شیوع در دنیای بعد از آن نیز همراه مصرف‌کنندگان باقی مانده، آنها بیشتر به استفاده از برندهایی روی آورده‌اند که به سبک زندگی و خواسته‌های جدیدشان در طی شیوع کرونا پاسخ می‌دهد که نتیجه آن ترندهای آرایشی را به سمت سبکی، طبیعی و شاد و سرزنده بودن سوق داده است.

 

ماندگاری بیشتر

ترندهای آرایشی-ماندگاری

محصولات آرایشی با سایه-رنگ، مانند رژگونه‌ها، رژلب‌ها و بالم‌های پوست در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده‌اند، اما فرمول‌های سبک مانع  ماندگاری آنها در طی روز شده است. حال این محصولات با فرمول‌هایی که می‌توانند پوشش طولانی مدت ایجاد کنند، به بازار ارائه شده‌اند و به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند ظاهر زیبایی داشته باشند که به‌طور طبیعی برای مدت زمان طولانی ماندگار است.

نمونه‌ای از این محصولات، بالم پوست مرطوب‌کننده Stila است که با مواد مرطوب‌کننده، آنتی اکسیدان‌ها و عصاره‌های طبیعی از سبوس برنج، برگ رزماری، برگ کامیلا و هسته انگور همراه است و پوشش سبک و تغذیه عمیقی را برای پوست ایجاد می‌کند.

این محصول با در نظر داشتن پوست‌های حساس فرموله شده و با کمک دانه کرچک طبیعی، دانه آفتابگردان و روغن دانه آفتابگردان به بازسازی تعادل رطوبت پوست کمک می کند. این بالم فاقد عطر و در سایه-رنگهایی چون کرم تا عاجی و ترافل تا اسپرسو موجود است.

 

 

ترندهای آرایشی-ماندگاری

محصول دیگر رژلب سایه-رنگی Unicorn Glow است که اساس آن آب است (59 درصد رطوبت)، فرمولی سبک دارد و به راحتی روی لب مالیده می‌شود. رنگی ماندگار با عطر میوه‌ای دلچسب دارد و رنگ آن به سرعت ثابت می‌شود. مصرف‌کننده می‌تواند شدت رنگ آن را با دفعات مالیدن کنترل کند. مثلاً یک بار مالیدن، رنگ سرخ ملایم و دو بار، سرخ پررنگ‌تر و مشخص‌تری به وجود می آورد.

ترندهای آرایشی-ماندگاری

شرکت Urbon Decay  نیز یک کرم زیرسازی سبک ارائه نموده که پوشش 24 ساعته ارائه می‌دهد. با ایجاد پوشش متوسط ،این محصول کمک می‌کند ظاهری درخشان، طبیعی و سالم داشته باشید که ساعت‌ها تازه می ماند. این محصول بسیار آب‌رسان است و اجزای منحصر به فردی چون عصاره کامبوجا و روغن مارولا دارد. استفاده از مواد آب‌رسان منحصربه‌فرد در مواد آرایشی مانند کامبوجای تصفیه شده و روغن مارولا می‌تواند یک فرصت خلاقانه متفاوت برای صنعت آرایشی باشد.

 

 

آرایش با پسماند صفر

زمانی که توسعه پایدار برای مصرف‌کنندگان تبدیل به یک عامل کلیدی برای خرید می‌شود و آنها روز‌به‌روز بیشتر در این خصوص اطلاعات کسب می‌کنند، دیگر گول برندهایی را نمی‌خوردند که تنها ادعای حفاظت از محیط زیست دارند، بلکه برای آن که این ادعاها را باور کنند، دنبال عناصر خاصی در این محصولات هستند.

محصولات بدون آب یا بدون پسماند، نمونه‌ای از محصولاتی هستند که می‌توانند برای مصرف‌کنندگان حامی محیط زیست جذاب باشند. پاک‌کننده‌ها و محصولات مراقبت از مو، عموماً محصولاتی بوده‌اند که بدون آب فرموله شده‌اند اما این روزها شاهد برندهای مراقبت پوستی بدون آب نیز هستیم مانند سرم‌ها و مرطوب‌کننده‌ها.

نمونه‌ای از این محصولات قرصی است با برند Mono Skincare که اولین قرص مراقبت پوست قابل‌حل‌شدن است که فرمول بدون آب آن کمک قابل‌توجهی به کاهش پسماند می‌کند. محصولاتی مانند مرطوب‌کننده صورت، پاک‌کننده صورت و تونرها به شکل قرص‌های جامد کنسانتره درآمده‌اند که قابل خریداری جداگانه نیز برای دوباره پرکردن محصول خریداری شده هستند.

 

ترندهای آرایشی-بدون پسماند

درون بسته بندی محصولی از این برند به نام “پوست متعادل در سه مرحله”، یک بطری برای پاک کننده صورت، یکی برای تونر و یکی برای مرطوب کننده به همراه سه قرص 50 میلی‌لیتری وجود دارد که مربوط به هر کدام از بطری‌ها است. پس از خرید اولیه این بسته، مصرف‌کنندگان می‌توانند قرص‌های آن یا دیگر قرص‌های این برند را به‌صورت جداگانه هم در پاکت‌های آلومینیمی خریداری کنند. گذشته از مراقبت پوستی، این برند محصولات مراقبت بدن را نیز در بسته‌بندی مشابه ارائه می‌دهد؛ مانند دئدورانت و  بادی میست (body mist).

این نوع محصولات برای سفر نیز انتخاب مناسبی هستند، هزینه تولید را کاهش و مزیت منحصر به فردی برای جذب مصرف‌کنندگان دوستدار محیط زیست ارائه می‌دهند.

ترندهای آرایشی-بدون پسماند

کیت‌های مراقبت پوستی LOLI نیز نوع دیگری از این محصولات است. این برند از ابتدا پیش‌تاز ایجاد حرکت پایدار در صنعت زیبایی بوده و با فعالیت‌های دوستدار محیط زیست خود شناخته شده است. محصول LOLI فرمولی بدون آب، کنسانتره، دوستدار حیوانات و وگان دارد؛ با مواد اولیه ای که از پسماند غذاهای ارگانیک به دست می‌آید. بسته بندی این محصول گواهینامه‌های قابل کمپوست‌شدن، حاصل از مواد بازیافتی، و/یا قابل بازیافت را دارد. این کیت سه تایی شامل لایه بردار، شفاف کننده و تغذیه‌کننده است.

باید توجه داشت که ایجاد یک زنجیره تأمین ارگانیک برای مواد اولیه برای مصرف کنندگان شفافیت ایجاد می‌کند و نشان‌دهنده تعهد تولیدکننده به توسعه پایدار و درعین‌حال یک مزیت رقابتی منحصر به فرد است. فرمول‌های دوستدار حیوانات و وگان نیز پاسخی به خواسته رو‌به رشد مصرف کنندگان دوستدار محیط زیست است.

 

محافظت در برابر آلودگی

 

ترندهای آرایشی-تونر

افزودن خصوصیت ضدآلودگی به محصولات مراقبت پوستی فرصتی است برای برندها تا محصولی چندکاره ارائه دهند. نمونه ای از این محصولات تونر ژلی ضد آلودگی Hyda Shield با آب‌رسانی منحصربه‌فرد و مواد محافظت‌کننده است؛ این محصول علاوه‌براین‌که تمام مزایای متعادل کنندگی یه تونر را دارد، از موادی تغذیه‌کننده نیز تشکیل شده که از پوست خارجی محافظت و زیرسازی مناسبی نیز برای پوست ایجاد می‌کند.

نیاسینامید، روشن‌کننده و LHA برخی از مواد اولیه ای هستند که در فرمول این محصول به کار رفته اند و برای انواع پوست مناسند. این تونر ژلی، دوستدار حیوانات، وگان، عاری از مواد معطر مصنوعی، رنگ مصنوعی و همچنین روغن‌های اساسی مصنوعی، روغن معدنی و سیلیکون مصنوعی است. این تونر یک محصول همه کاره است که از پوست محافظت و آن را آب‌رسانی می‌کند و در عین حال خاصیت لایه برداری ملایم و روشن‌کنندگی دارد.

 

رنگ‌های شاد

ترندهای آرایشی-شاد

ترندهای آرایشی-شاد

 

مصرف‌کنندگان بعد از ماه‌ها استفاده اجباری از ماسک، حال به دنبال ابراز خود به دور از محدودیت تعاملات اجتماعی هستند که باعث شده به ویژه هزاره جوان و نسل زد به دنبال رنگ‌های پررنگ و شاد باشند.

نمونه‌ای از محصولات آرایشی مورد علاقه این روزها خط چشم ژلی ColourPop است که در 12 رنگ شاد ارائه شده. رنگ‌های پاستلی صورتی و نارنجی همراه با سایه‌های عمیق‌تر بنفش و آبی به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند به ظاهری که دوست دارند برسند. شرکت تولیدکننده یک پالت سایه چشم نیز با 30 رنگ متفاوت در هماهنگی با این خط چشم‌ها به بازار ارائه کرده است.

محصولات ترکیبی

پوشیدن ماسک که در سال‌های اخیر معمول شد، باعث گردید مصرف کنندگان مراقبت پوست را نسبت به آرایش در الویت قرار دهند و به‌دنبال ظاهر طبیعی‌تری باشند که به معنای محبوبیت کم‌تر محصولات آرایشی سنگین است. برندهایی که به این تغییر پاسخ داده‌اند، روزبه روز محبوبیت بیشتری در آمریکای شمالی کسب می‌کنند. کانسیلر هیبریدی نمونه‌ای از محصولات این برندها است که برای زیر چشم و با فرمولی سبک و روشن‌کننده ساخته شده است. با کاهش استفاده از محصولات آرایشی با پوشش بالا، برندها کانسیلرهایی ارائه می‌‍دهند که به عنوان محصولات دوکاره مراقبت پوستی/آرایشی عمل می‌کنند، پوشش سبک و طبیعی ارائه می‌دهند و در عین حال زیر چشم را آب‌رسانی می‌کنند.

ترندهای آرایشی-کانسیلرمحصول TULA یک بالم چشم آب‌رسان است.  این محصول هم یک کانسیلر است، هم با مواد تشکیل‌دهنده‌ای که دارد از پوست محافظت و خستگی زیر چشم را از بین می‌برد. این محصول بر پایه آب و روغن است و به راحتی زیر چشم مالیده می‌شود. با استفاده از ترکیب S6Pro که یک فرمول اختصاصی است، این محصول علاوه بر آب‌رسانی عمیق، این ظریف‌ترین بخش صورت را در مقابل نور آبی و آلودگی محافظت و با آنتی اکسیدان‌های خود پوست را تغذیه می‌کند. ترکیب S6Pro به صورت  بالینی برای بهبود تعادل طبیعی پوست، تقویت پوست خارجی، افزایش سفتی پوست و محافظت در برابر از دست دادن رطوبت آزمایش شده است.

 

بیشتر بخوانید: روندهای مهم صنایع‌غذایی در سال 2023
ضدآفتاب‌های چندکاره

برندهای ضدآفتاب این روزها، محصولات خود را به گونه‌‍ای فرموله می‌کنند که شامل مواد اولیه فعال باشد، زیرا استفاده از ضدآفتاب‌های چندکاره در حال افزایش است. افزودن موادی چون ویتامین ث و نیاسینامید می‌تواند مزایای ضدآفتاب و در نتیجه قدرت بازاریابی را افزایش دهد.

مصرف‌کنندگان امروزی درباره مواد اولیه‌ای که در محصولات مراقبت پوست مصرف می‌شود، اطلاعات بیشتری دارند و زمانی که یک محصول را می‌خرند بیش از آن‌که به ادعاهای آن توجه کنند، لیست مواد تشکیل‌دهنده آن را می‌خوانند. بنابراین با درگیر شدن بیشتر مصرف‌کننده در این حوزه، برندهایی موفق‌تر هستند که روش‌های علمی‌تری برای تولید محصولات مراقبت از پوست دارند.

ترندهای آرایشی-ضدآفتابنمونه‌ای از ضدآفتاب‌های چندکاره، سرم ضدآفتاب R&R است که قرمولی محافظتی، تغذیه‌کننده و حاوی رنگ دارد. این فرمول علاوه‌بر داشتن اکسید‌زینک، نیاسینامید و قارچ ترملا، ترکیباتی از دانه تمشک، آلانتوئین، جوجوبا و رزماری نیز دارد که خصوصیات روشن‌کنندگی، تسکین‌دهندکی و آنتی‌اکسیدانی آن را افزایش می‌دهد. این محصول دارای SPF 50، غیر نانو، عاری از عطر و مقاوم در برابر آب است که می‌تواند به خوبی روی پوست خشک استفاده شود؛ پس از استفاده از محصولات روزمره مراقبت پوستی به عنوان آخرین محصول یا به عنوان محصولی مستقل برای آب‌رسانی و تقویت درخشان کنندگی.

این محصول دوکاره برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی مفید است و در عین حال پوست را آزاد می‌گذارد تا حس راحتی داشته باشد و طبیعی به نظر برسد. تمرکز این محصول مانند دیگر محصولات این برند، روی آداپتوژن‌های قویی است. آداپتوژنها، گیاهان غیر سمی هستند که به بدن برای مقاومت در برابر استرس‌های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی کمک می‌کنند.

 

ترندهای آرایشی

نمونه دیگر از این ضدآفتاب‌های چندکاره، محصول Glow Niacinamide با SPF 50 است که یک محصول دوکاره تقویت کننده درخشان کنندگی، غیر چرب و مناسب برای همه رنگ‌های پوست است. این محصول هم خصوصیت محافظتی در برابر آفتاب دارد، هم با استفاده از ترکیباتی چون homosalate، Octisalate، octocrylene و اکسید زینک در مقابل طیف UVA/UVB به خوبی از پوست مراقبت می‌کند. این نوع از ضدآفتاب‌ها در واقع از انواع شیمایی-فیزیکی هستند. استفاده از بوی هندوانه در این محصول دنباله‌روی ترند اضافه کردن بوی میوه‌ها به محصولات مراقبت پوست است که می‌تواند خلاقیتی متفاوت در این بازار باشد.

ترندهای آرایشی-ضدآفتابمحصول دیگر در این دسته‌بندی، ضدآفتاب Daily Dose است که با ترکیب ویتامین ث پایدار شده با SPF، یک تفاوت منحصر‌به‌فرد در این بازار ایجاد کرده است. این ضدآفتاب به ایجاد درخشندگی در پوست و در عین حال به مقابله با لکه‌های تیره حاصل از نور آبی و فرابنفش کمک می‌کند. ترکیب ویتامین ث با SPF ترکیبی خلاقانه است که خصوصیت سلامتی بخشی را در محصولات ضدآفتاب افزایش می‌دهد، پوست را آب‌رسانی و به درخشانی آن کمک می‌کند. نام Daily Dose نام مناسبی برای این محصول است زیرا طیف وسیعی از نیازهای روزانه را علاوه بر محافظت از آفتاب برآورده می‌سازد.

 

بیشتر بخوانید: فراگیری در کنار شخصی‌سازی( ترندهای مهم سال 2023 در حوزه سلامت)

 

ترندهای آرایشی-ضدآفتابضدآفتاب SkinCeutical نیز نمونه‌ای دیگر از ضدآفتاب‌های چندکاره است. این ضدآفتاب که محافظت‌کننده و آب‌رسان برای انواع پوست چرب، خشک و ترکیبی است، برای یکنواخت کردن روزانه رنگ پوست مفید است و در عین حال خواص محافظتی معمول محصولات مراقبت از آفتاب را نیز دارد.

فرمول سبک آن محافظت در برابر طیف وسیعی از نور فرابنفش را به‌وجود می‌آورد و ترکیبی قوی است از موادی برای اصلاح تغییر رنگ و آب‌رسان که به داشتن پوستی روشن‌تر و یکنواخت‌تر کمک می‌کند.

فرمول این ضدآفتاب شامل موادی است چون 1% ترانگزامیک اسید، 2% نیاسینامید و 0.3% فنیل‌اتیل رزورسینول و همچنین 7% گلیسیرین برای ایجاد تاثیر روشن‌کنندگی. این ضدآفتاب پتانسیل آن را دارد که تغییر رنگ حاصل از آفتاب را اصلاح کند و با توجه به مواد تشکیل‌دهنده آن برای استفاده روی پوست صورت، گردن و قفسه سینه انتخاب بسیار خوبی است.

 

میکروسکوپ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 پادکست میکروسکوپمیکروسکوپ دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *