استخدام بدون رزومه

درخواست کار بدون نیاز به رزومه که روشی سنتی است، در حال افزایش است. این روزها روش‌های خلاقانه‌تری استفاده می‌شود که فرایند استخدام را سریع‌تر و جذب نیروهای با‌استعداد و متنوع را آسان‌تر می‌سازد.

با شدیدتر شدن بحران‌های اقتصادی و این واقعیت که دیگر تحصیلات برای گرفتن شغل کافی نیست، روش‌های برای کاریابی مطرح شده‌اند، که فراگیرتر و در‌دسترس‌تر هستند. برخی افراد به دنبال روش‌های کمتر سنتی و محدود‌کننده برای درخواست شغل هستند زیرا معتقدند بدین‌وسیله برخی جهت‌گیری‌های ضمنی و آشکار که در شیوه‌های استاندارد استخدام مشاهده می‌شود، از بین می‌رود.

 

نیروهای متنوع‌تر و با استعدادتر در جوامع آنلاین

شرکت فست (Fast Company) اعلام کرده است که آخرین کارکنان آن شرکت، نتیجه یک استراتژی استخدامی بدون رزومه بوده‌اند. این شرکت زمانی که مجبور به استخدام سریع شش نیرو در پی “استعفای بزرگ” بود، به روش جدیدی در استخدام دست یافت. درحالی‌که فرصت‌های شغلی خود را به روش‌های معمول یعنی در این‌دید (Indeed) و لینکدین (LinkedIn) پست کرده بود، بهترین نتیجه را در جوامع آنلاین گرفت.

رزومهشرکت فست به جای درخواست رزومه از کارجوها، سراغ رابط‌های قبلی، جوامع عمومی و خاص آنلاین رفت و فرصت شغلی خود را آنجا قرار داد. کارکنان مسئول استخدام در شرکت فست، کاملاً درباره انتظارات شغلی و پرداختی‌ها شفاف عمل کردند و این منجر به دریافت نسبتاً سریع تعداد زیادی درخواست از کارجوهای واجد شرایط بود.

بنابراین شرکت فست دریافت که این روش استخدام فراگیر‌تر از بررسی تعداد زیادی رزومه است که در آنها افراد اغلب دریاره دانشگاه‌های رده‌بالا یا شغل‌های گذشته خود که هر کسی در جامعه به آن‌ها دسترسی ندارد، اغراق می‌کنند. این شرکت با حذف نیاز به رزومه و روش‌های سنتی استخدام توانست به‌طور موثری در زمانی کوتاه به نیروهای کار با استعدادتر و متنوع‌تری دست یابد. البته شفاف بودن درباره انتظارات شغلی و دستمزد توانست فرایند استخدام را کارآمدتر نماید.

این می‌تواند الهام‌بخش مسئولان نیروی انسانی در شرکت‌ها باشد تا از روش‌های استخدام غیر سنتی برای افزایش تنوع و دسترسی بهتر به کارجوهای با استعداد استفاده کنند. جوامع آنلاین و پلتفرم‌های شبکه اجتماعی هم می‌توانند روش‌ها و راه‌حلهای جدیدی ایجاد کنند تا استخدام ساده‌تر و فراگیرتر شود.

 

بیشتر بخوانید: آیا هوش‌مصنوعی به حذف مشاغل منجر خواهد شد

 

امکان ارسال ویدئو برای استخدام

پلتفرم اجتماعی استخدام گوکلیپ (GoClip) یک راه‌حل پیشرفته برای کارمندان و کارجوها ارائه می‌دهد که ارتباط را به سطح بالاتری می‌برد. پلتفرم گوکلیپ به کارکنان، بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها یا کارجوها این امکان را می‌دهد که یک کلیپ 30 ثانیه‌ای بسازند و در آن شرکت خود یا توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند. این روش کمک می‌کند تا افراد در سوی دیگر این خط ارتباطی تصور بهتری از آن شرکت داشته باشند یا بهتر متوجه شوند که یک فرد چقدر به درد محیط کار یا موقعیت شغلی خالی آن‌ها می‌خورد.

این پلتفرم با ایجاد تصویری فوری از آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد، روش بهتری نسبت به اعتماد محض به نوشته برای ارتباط با مخاطب است و می‌تواند با ایجاد تصوری بهتر در فرد از شرکت یا خود فرد، فرایند استخدام را سرعت بخشد.

این می‌تواند الهام بخش شرکت‌ها و بخش‌های مرتبط با نیروی انسانی برای استخدام و همچنین شبکه‌های اجتماعی باشد تا رزومه‌های به فرم ویدئوی کوتاه را به عنوان امکانی جدید و متمایز کننده ارائه دهند.

 

بیشتر بخوانید: 50% کارکنان و مدیران دنیا باید مهارت‌های‌شان را تا 2025 بازیابی کنند.

 

میکروسکوپ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 پادکست میکروسکوپمیکروسکوپ دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *