چت‌بات های مجهز به هوش مصنوعی

Trenhunter: با استفاده از چت‌بات‌های مجهز به هوش مصنوعی می‌توان تحولی در خدمت رسانی به مشتریان ایجاد نمود، این چت بات‌ها چه عمومی و چه شخصی‌سازی شده هزینه را برای کسب‌و‌کارها و زمان را برای مشتریان کاهش می‌دهند و در نهایت به افزایش رضایت‌مندی مشتریان و فروش منجر می‌گردند.

محصولات اشتباهی، عدم توانایی پرسش از کارکنان فروش و پاسخ‌دهی کند نماینده‌های خدمت‌رسانی آنلاین به‌ویژه در زمان ترافیک بالا، برخی از مهم‌ترین شکایات در حوزه تجارت الکترونیک و خرده‌فروشی آنلاین هستند. اما علی‌رغم دست و پنجه نرم کردن با این چالش‌ها در این فضا، مشتریان هم‌چنان به دلیل فشار زمانی و مکانی، خرید آنلاین را به خرید فیزیکی ترجیح می‌دهند و این به معنای فشار از سوی مشتریان به برندها برای خلق یک تجربه بهتر در تعاملات آنلاین است. یک راه حل نوآورانه پاسخ‌دهی به پرسش‌های مشتریان با چت‌بات های مجهز به هوش مصنوعی است.

در پاسخ به این تقاضا، این روزها کسب‌و‌کارها در حال به‌کار بردن چت‌بات‌ها در خدمات‌رسانی فوری به مشتریان در مقیاس‌های بزرگ هستند و واحدهای خدمت‌رسانی به مشتریان بیش از پیش به سمت هوش مصنوعی حرکت می‌کنند. چت‌باتهای هوش مصنوعی که برای خدمت‌رسانی به مشتری ایجاد می‌شوند، با ایجاد یک مجموعه کامل از داده‌ها را در یک حوزه مرتبط استفاده از آن‌ها، می‌توانند به هر سوال مرتبط از بی‌نهایت مشتری در هر زمانی پاسخ‌های فوری بدهند. این  مقیاس‌پذیری برای کسب‌و‌کارها به معنای صرفه‌جویی در هزینه و برای مشتریان به معنای صرفه‌جویی در زمان است.

 

چت بات BILLIE از شرکت IKEA به نیازهای مشتریان پاسخ می‌دهد

ایکیا یک چت‌بات هوش مصنوعی به نام BILLIE معرفی کرده که از روی قفسه کتاب BILLY نام‌گذاری شده است. این چت‌بات درواقع یک میز خدمت برای پاسخ به پرسش‌های مشتریان است.

علاوه‌بر‌این، مرکز تلفن این شرکت کارکنانی آموزش‌دیده دارد که نقش متفاوت و پویاتری به عنوان مشاوران طراحی داخلی ایفا می‌کنند و بدین ترتیب جای خالی خدمت‌رسانی به مشتری پر می‌شود.

چت‌بات-ایکیا

مشتریان این شرکت می‌توانند با برقراری تماس تک به تک با یک کارشناس انسانی درباره بهتر کردن چیدمان خانه خود مشاوره، نقشه طبقه،  طراحی، لیست خرید و رندرینگ سه‌بعدی دریافت کنند و این آن چیزی است که شرکت ایکیا را به‌عنوان توسعه‌دهنده خدمات طراحی داخلی به اروپا، انگلستان، آمریکا، امارات و استرالیا شناسانده است.

چنین خدماتی می‌تواند الهام‌بخش خرده‌فروشان صنعت مبلمان باشد که با استفاده از چت‌بات پرسش‌های مشتریان خود را ساده کنند، رضایت آنها را افزایش دهند و در نهایت به افزایش فروش برسند. ادغام کردن چت‌بات هوش مصنوعی با نقش‌های پویاتر کارکنان انسانی می‌تواند فرایند پشتیبانی از مشتری را بهبود بخشد و تجربه کلی بهتری برای مشتری به‌وجود آورد، علاوه بر این‌ها، خدمات جامع طراحی شامل؛ مشاوره شخصی‌سازی شده و رندرینگ سه‌بعدی تفاوت قابل‌توجهی در بازار ایجاد می‌کند که می‌تواد مشتریان بیشتری جذب نماید.

 

دستیار هوشمند تجارت الکترونیک از Zowie

Zowie یک استارت‌آپ هوش مصنوعی محاوره‌ای است که چت‌باتهای اختصاصی ایجاد می‌کند، چت بات‌هایی که برندهایی را که به دنبال بهبود روابط با مشتری و افزایش درآمد هستند قادر می‌سازد پشتیبانی از مشتری را با عملیات‌های فروش محصولات مصرفی خود ترکیب کنند.

این چت‌بات تجارت الکترونیک که مجهز به هوش مصنوعی Zowie X1 A1 است، با استفاده از تشخیص کلمات و آنالیز معانی و اهداف پشت آن‌ها، از پرسش‌های مشتریان فراتر می‌رود، بدین‌گونه که در صورت درخواست مشتری برای بازگرداندن کالای خریداری شده یا اصلاح سفارش، محصول جایگزین پیشنهاد می‌دهد، سفارش را ردگیری و درخواست‌های تحویل کالا را ساده‌سازی می‌کند و بنابراین با ایجاد خدمت‌رسانی خودکار این شرکت را از رقبای خود متمایز می‌سازد.

 

چت‌بات - Zowie

حدود هفتاد درصد موارد بر اساس سابقه داده‌ها، محاوره‌های طبقه‌بندی شده و پرسش‌های متداول، با این چت‌بات هوش مصنوعی به‌صورت خودکار حل می‌شود، اما مواردی هم هست که نیاز به دخالت انسان دارد که این موارد به دقت بررسی و الویت‌بندی و به وسیله کارکنان پاسخ داده می‌شود تا از ایجاد بهترین تجربه برای مشتری در تجارت آنلاین اطمینان حاصل گردد.

چنین چت‌باتی می تواند الهام‌بخش کسب‌وکارهای خرده‌فروشی آنلاین باشد تا روابط خود را با مشتری بهبود بخشند و فروش خود را افزایش دهند. با استفاده از چنین چت‌بات‌هایی در ترکیب با تعاملات انسانی می‌توان در خدمت‌رسانی به مشتری انقلاب ایجاد نمود.

 

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی؛ مگاترند برتر سال 2024

 

اولین دستیار دیجیتالی برای فناوری مالی

چت‌بات - فینتک

با تواناتر شدن هوش مصنوعی می‌توان به درخواست‌های پیچیده‌تر مشتریان پاسخ داد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ در حال معرفی چت‌بات‌های خدمت‌رسانی به مشتری هستند. شرکت بیمه LAQO یک دستیار دیجیتال GPT  برای صنعت فناوری مالی معرفی کرده که چت‌بات هوش مصنوعی همیشه در دسترس آن یک پشتیبان محاوره ای برای پاسخ به پرسش‌های متداول مشتریان است. این بات خدماتی، با جواب دادن به پرسش‌های مشتریان درباره محصولات LAQO، فرایندها و مدیریت آن شروع به کار می‌کند و در ادامه فرایندهای هوش مصنوعی آن به گونه‌ای تنظیم شده که به واتس‌آپ متصل خواهد شد. یکی کردن هوش مصنوعی با پلتفرم‌های پیغام‌رسان مانند واتس‌آپ می‌تواند تعامل با مشتری و خدمات پشتیبانی را یک‌پارچه سازد.

چنین چت باتی در صنعت فناوری مالی می‌تواند خدمات شخصی‌سازی شده با کارایی بالا به مشتریان ارائه دهد که راه‌حلی نوآورانه و متحولانه در کانال‌های سنتی خدمت‌رسانی به مشتری در این صنعت است.

 

خلق چت‌بات اختصاصی؛ خدمت جدیدی از دستیار واتسون

شرکت IBM یک سرویس جدید به چت‌بات هوش مصنوعی خود؛ “دستیار واتسون” اضافه کرده که آن را قادر می‌سازد برای مشتریان یا برندها یک چت‌بات عملگرای شخصی‌سازی شده موردی بسازد. گرچه بی‌نهایت سرویس چت‌بات در اینترنت وجود دارد مانند Open AI’s ChatGPT یا Microsoft’s Bing، اما تفاوت چت‌بات‌هایی که می‌توان به کمک دستیار واتسون ساخت سفارشی بودن آن‌ها است. با استفاده از یک سری داده تعمیم‌یافته و ترجمه مقتضی زمان، دستیار واتسون چت‌باتی خلق می‌کند که می‌تواند مانند یک متخصص در موضوعات خاص خدمت‌رسانی کند.

چت‌بات - واتسون

کسب‌و‌کارها با استفاده از این چت‌بات سفارشی می‌‍توانند یک پایگاه داده برای وب‌سایت یا خدمات خود و یک مشاور اینترنتی برای اطلاعات مربوط به کسب‌و‌کار خود ایجاد کنند که به کارمندان بر اساس تاریخچه آن شرکت توصیه‌هایی ارائه  می‌دهد. همچنین این چت‌بات‌ها می‌توانند برای هر دپارتمانی در یک شرکت به طور مستقل و جداگانه استفاده شوند زیرا هر دپارتمان ممکن است موارد استفاده متفاوتی برای یک چت‌بات اختصاصی داشته باشد.

با استفاده از چنین ویژگی کسب‌و‌کارها می‌توانند چت‌بات‌های شخصی‌سازی شده داشته باشند تا اطلاعات طراحی شده و پیشنهادات خاص به کارمندان یا مشتریان خود ارائه دهند که پاسخی به افزایش تقاضا برای چت‌بات‌هایی است که بتوانند به عنوان مشاور متخصص در موضوعات خاص عمل کنند.

 

 

میکروسکوپ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 پادکست میکروسکوپمیکروسکوپ دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *