کاهش جهانی تولید سیب

سولماز ناصری؛ بر اساس گزارش Juice Market و پیش‌بینی USDA، تولید جهانی سیب به دلیل کاهش قابل توجه آن در چین در سال 2022/2023 با کاهش قابل توجه 3.9 میلیون تنی روبه‌رو خواهد بود.

 

بر اساس USDA، پیش‌بینی می‌شود تولید جهانی سیب 2022/2023 با کاهش 3.9 میلیون تنی روبرو باشد و به 78.8 میلیون تن برسد زیرا کاهش محصول سیب چین تحت تأثیر آب و هوا، بیشتر از میزان افزایش محصول ترکیه و اتحادیه اروپا بوده است.

تخمین زده می‌شود که تولید در چین با کاهش 5 میلیون تنی به 41 میلیون تن برسد. دمای بالا در طول زمان شکوفه‌دهی باعث کاهش تشکیل میوه در استان‌های عمده تولید‌کننده، شاآنشی و شاندونگ شد. سطح زیر کشت نیز رو به کاهش است زیرا بازدهی پایین بازار و تشویق دولت به تولید غلات، برخی کشاورزان را تشویق به قطع درختان می‌کند. برخی از باغداران در حال جایگزینی درختان مسن‌تر با گونه‌های جدید هستند، اما خروجی حاصل از این کاشت های جدید هنوز برای جبران کاهش ناشی از قطع درختان کافی نیست.

 

بیش‌تر بخوانید: کنسانتره سیب چین تحت تأثیر سیاست کووید 19 صفر

 

پیش‌بینی می‌شود تولید سیب اتحادیه اروپا 500,000 تن افزایش یابد و به 12.8 میلیون تن برسد. تولید در فرانسه و ایتالیا از خسارت سرمازدگی سال گذشته رو به بهبود است و تولید کننده پیشرو، لهستان همچنان به افزایش تولید ادامه می‌دهد.

انتظار می‌رود تولید سیب ایالات متحده 158,000 تن افزایش یابد و به 4.5 میلیون تن برسد؛ یک افزایش جزئی پس از کاهش پی‌درپی سالانه. افزایش محصول در میشیگان بیش از خسارات وارده به محصول در واشنگتن است.

 

سرمای غیرمعمول در لهستان

بازار کنسانتزه آب سیب (AJC) لهستان در ماه گذشته نسبتاً بدون تغییر بوده است. کارخانه‌ها به دلیل سرمای غیرمعمول تعطیل بودند . آن‌ها در دسامبر 2022، 2 الی 3 هفته دمای -10 °C در شب و دمای 0 °C در روز را تجربه کردند. در تعطیلات کریسمس نیز کارخانه‌ها بسته بودند و از هفته دوم ژانویه بازگشایی می‌شوند.

ثبات قیمت کنسانتره سیب در لهستان

پیشنهاد‌های قیمت برای کنسانتره لهستان مشابه ماه گذشته و  EUR/t 1500-1600 برای بریکس 70، اسیدیته 2.5-3% و تحویل درب کارخانه در لهستان است. خریداران هنوز سفارش‌های پاسخ داده نشده‌ای دارند و گفته می‌شود که تنها تا حدود ماه مارس تأمین شده‌اند.

پیشنهادهای قیمت از سایر مناطق اروپا نیز در ماه گذشته ثابت بوده است.

 

شرایط رشد مساعد سیب در شیلی

در شیلی تولیدکنندگان تمام محصول خود را فروخته‌اند. اگر خریداران می‌توانستند محصولی پیدا کنند، باید انتظار داشتند که مبلغ  USD/t  2000- 2100 برای کنسانتره با بریکس 70، اسیدیته 1.6-1.8%، FOB شیلی بپردازند که طی ماه گذشته ثابت بوده است. گزارش می‌شود که خریداران کنسانتره شروع به سفارش‌گذاری برای محصول سیب فصل بعد کرده‌اند. شرایط رشد تاکنون مساعد بوده است و فصل در فوریه/مارس 2023 آغاز می‌شود.

آب پرتقالعرضه محدود آب پرتقال در برزیل

برای 6 ماه آینده تا شروع برداشت محصول جدید در برزیل، عرضه محدود خواهد بود.

 

کاهش تولید گریپ‌فروت در آمریکا

بر اساس پیش‌بینی وزارت کشاورزی آمریکا، تولید گریپ‌فروت در فلوریدا افت پیدا کرده و با 200،000 جعبه کاهش به 1.80 میلیون جعبه خواهد رسید.

 

کاهش محصول انگور در آرژانتین

تاکستان‌های آرژانتین در ماه نوامبر تحت تأثیر سرمازدگی شدید قرار گرفتند و منابع محلی می‌گویند ممکن است محصول %20 تا 40 % کاهش یابد.

 

تولید کم‌تر آب لیمو در آرژانتین

تولید کم‌تر در این فصل در آرژانتین می‌تواند به وضعیت عرضه اندکی بالاتر در این کشور کمک کند و باعث افزایش قیمت‌ها شود.

 

کاهش محصول آناناس در تایلند

محصول آناناس زمستانی 2022 در تایلند اکنون در حال کاهش است و نسبت آب‌دهی میوه به دلیل فصل سردتر کاهش یافته است.

 

شرایط مساعد انبه در کلمبیا

شرایط رشد و برداشت برای محصول زمستانی در کلمبیا اکنون مساعد است.

 

کاهش تولید آب پشن فروت در اکوادور

تولیدکنندگان در اکوادور می‌گویند که تولید در دسامبر حتی کمتر از نوامبر بوده است.

 

 

برای جزئیات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید و با ما در تماس باشید:

Juice Market January 2023

 

 

 

 

میکروسکوپ را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 پادکست میکروسکوپمیکروسکوپ دیجیتال

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *